बिहिबार , कार्तिक ४, २०७८

विष्णु माझीलाई अब प्रहरीले खोजी गर्ने,एसपीले बोले(भिडियो हेर्नुहोस्)

अषोज २, २०७८ शनिबार 24

विष्णु माझीलाई अब प्रहरीले खोजी गर्ने,एसपीले बोले(भिडियो हेर्नुहोस्)

एक समय लोक तथा दोहोरी गीतमा तहल्का मच्चाउन सफल गायिका हुन बिष्णु माझी । अहिले उनको निजि जीवनको विषयलाई लिएर विभिन्न अड्कलबाजी भै रहेको छ । एउटा मानिसले आफ्नो जिन्दगी कसरी बिताउने भन्ने कुरा उस्को नितान्त ब्याक्तीगत स्वतन्त्रताको कुरा होभन्नेहरु पनि छन । अरुलाई कुनै बाधा नपुर्‍याई आफुलाई जसरी सजिलो हुन्छ त्यसरी आफ्नो जिन्दगी जिउने अधि*कार सबैलाई हुन्छ ।

 

तर बिष्णु माझी एउटा साधारण ब्याक्ती मात्र नभै नेपाल कै एक ख्यातिप्राप्त कलाकार हुन । देश बिदेशमा चर्चा कमाएको ब्याक्ति अहिलेको सूचना प्रविधिको युगमा पनि किन यसरी गु*म*नाम बसिन होला, कतै उनी कुनै अप्*ठ्या*रोमा परेर, कतै विव*स भएर आफ्नो जिन्दगी बिताइरहेकी त छैनन भनेर दर्शक श्रोतामा चासो बढ्नु स्वभाविक नै हो । चर्चित र लोकप्रिय भएको मान्छेको निजि कुराहरु जान्न खोज्नु पनि कुनै नौलो कुरा होइन ।

 

यदि बिष्णु माझी स्वतन्त्र जीवन बिताइरहेकी छिन भने यस्ता बाहिर आएका जस्ता कुराहरुले उनलाई खासै अ**सर नपर्ने कतिपयको भनाइ छ । ब्यावसायिक कलाकार या अन्य कुनै ब्याक्तिलाई गु*म*नाम हुनु भन्दा चर्चामा रहनु नै फाइदाजनक हुन्छ । जो सहजै जताततै उपलब्ध हुन्छ उस्को भन्दा यसरी सहजै उपलब्ध नहुने कै महत्व धेरै पनि हुन्छ । संसारमा यस्ता थुप्रै कलाकारहरु पनि छन जो आफुलाई बाहिर देखाउन चाहादैनन तर पनि चर्चित छ्न ।

आफुलाई सार्वजनिक गर्न नचाहने चर्चित कलाकारमा मास मेलोलाई उदाहरण लिन सकिन्छ । उनी अनुहार लुकाएर पनि चर्चित छन । म्युजिक भिडियोमा पनि उनी अनुहार लुकाउने गर्दछन । आफुलाई प्रसिद्धिको कुनै लोभ नरहेको बताउने उनी आफ्नो अनुहार लुकाउदा लुकाउदै पनि उनको अनुहार सार्वजनिक भएको बताइन्छ । यस्तै फान्सको कलाकार समूह डाफ पंक पनि आफ्नो अनुहार बाहिर सार्वजनिक गर्दैनन । आफुहरुलाई हेर्नू पर्ने त्यस्तो कुनै कारण नभएको उनिहरुको भनाइ थियो । यस्ता थुप्रै कलाकारहरु छन जो बाहिर नदेखिए पनि चर्चित छन ।

यदि बिष्णु माझी आफु खुशिसाथ स्वतन्त्र जीवन बिताइरहेकी छिन भने उनी कम्तिमा अन्य कलाकारहरु जो सस्तो लोकप्रियताको लागि जे पनि गर्नेहरु भन्दा धेरै माथी छिन । उनको महत्व धेरै माथी छ । तर नागरिक स्तरबाट उनको बारेमा धेरै कुरा बाहिर आए पछि प्रशा**सनले पनि उनको बारेमा चासो देखाएको खबर पहिले पनि आएको थियो । श्रोतका अनुसार मानव अधि**कार आयोगले स्याङ्जा प्रशा**सनलाई उनको बारेमा बुझ्न अनौपचारिक खबर गरेको थियो । तर उनको बारेमा बुझ्ने कि नबुझ्ने भन्नेबारे पनि थुप्रै बहस भएकोले प्रह**री पनि कसरी अघि बढ्ने त्यो दुबिधामा थियो । कतिपयले ब्याक्तीगत जिवनमा किन प्रह**रीको चासो भनेर प्रश्न पनि गरेका थिए ।

 

 

स्याङ्जा प्रह**रिले भने अनौपचारिक अनुरोधको आधारमा उनको माइती स्याङ्जा भएकोले उनको माइतीघर गएर सामान्य रुपमा बुझेको जनाएको छ । तर उनी बिगत ३ वर्षदेखि स्याङ्जा नआएको र उनी काठमाडौँ मै रहेको जानकारी प्रह**रिले पाएको बताएको छ । कुनैपनी ब्याक्ती आफ्नो जीवन कसरी बिताउने उस्को आफ्नो अधि*कार भएकोले बाहिर आएको हल्ला कै भरमा खोजी गर्न प्रह*रीले नमिल्ने पनि प्र**हरीको भनाई छ । प्र*हरीले निय*म का*नुनको आधारमा रहेर काम गर्नु पर्ने भएकोले कुनै औपचारिक लिखित जा*हेरी नआइ प्र**हरीले खोजी गर्न नमिल्ने प्रह**रिको भनाई छ । (भिडियो हेर्नुस)