मंगलबार , अषोज ५, २०७८

मन्त्रालयले भर्खरै जारी गर्यो यस्तो सूचना भोलिदेखी १७ जिल्लामा यस्तो हुने

साउन १५, २०७८ शुक्रबार 38

मन्त्रालयले भर्खरै जारी गर्यो यस्तो सूचना  भोलिदेखी १७ जिल्लामा यस्तो हुने

काठमाडौं

 

 

 

 

साउन

 

 

 

 

निषेधाज्ञा खुकुलो पारिएसँगै हेलचेक्र्याइँका कारण महामारीको तेस्रो लहर सन्निकट देखिएको छ। खोप अभियान जारी रहेकै बेला

पछिल्लो एक सातामा संक्रमणदर २४.२ प्रतिशत पुगेको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले जनाएको छ। जब कि साउन ५ गते संक्रमणदर २०.७ प्रतिशत मात्र थियो। १७ हजार हाराहारी व्यक्तिको परीक्षण गर्दा ४ हजार हाराहारीमा सं’ क्रमण पुष्टि हुने गरेको छ।

 

 

 

 

 

सरकारले यससँगै १७ जिल्लालाई अति उच्च जोखिम क्षेत्रमा राखेको छ। जसमा झापा, सिरहा, धनुषा, महोत्तरी, रौतहट, कपिलवस्तु, अर्घाखाँची, पाल्पा, गुल्मी, प्युठान, कैलाली, कञ्चनपुर, डडेलधुरा, बैतडी, डोटी, अछाम र बाजुरा छन्। यस्तै २२ जिल्ला उच्च जोखिम क्षेत्रमा परेका छन्।

जसमा मोरङ, सप्तरी, सर्लाही, पर्सा, सिन्धुपाल्चोक, धादिङ, गोरखा, तनहुँ, नवलपरासी पूर्व, नवलपरासी पश्चिम, रुपन्देही, कास्की, स्याङजा, दाङ, रोल्पा, सल्यान, बाँके, बर्दिया, सुर्खेत, दैलेख, कालिकोट र बझाङ परेका छन्।