बुधबार , साउन १३, २०७८

शिशिर भण्डारी र कल्पना दाहालको अहिलेसम्मकै ऐतिहासिक ख’ तरा दोहोरि भि’ डन्त (हेर्नुस् भिडियो )

असार ६, २०७८ आइतबार 29

शिशिर भण्डारी र कल्पना दाहालको अहिलेसम्मकै ऐतिहासिक ख’ तरा दोहोरि भि’ डन्त (हेर्नुस् भिडियो )

शिशिर भण्डारि र कल्पना दाहाल बिच एकदमै राम्रो दोहोरि इन्द्रेणीमा भर्खरै गाइएको छ ।

इन्द्रेणिले लोकगायन र लोकभाकालाई संरक्षण गर्दै आएको र विभिन्न समय अवदिमा विभिन्न कलाकार तथा नया प्रतिभाहरुलाई मञ्च दिदै आएको छ ।

कल्पना दाहाल पछिल्लो समय एक बिशिस्ट वक्ता रमेश प्रसाईसग गाइएको लोकदोहोरि मार्फत सम्पुर्ण नेपालिको मन मस्तिष्कमा बस्न सफल भएकि थिइन ।उतिनै सुन्दरि अनि उतिनै मीठो भाका र लयमा गाउने कल्पनाको हामी सबै प्रशंसक हौ ।

उता शिशिर भण्डारी पनि एकदमै राम्रो गित गाउनुका साथै एक बरिस्ठ युटुबर र समाजसेवि हुन् ।विभिन्न आपतबिपत परेका बेला उनले जहिले पनि दिन दुखि र असहायलाइ साथ दिईनै रहे ।दुबैजना आ-आफ्नो ठाउबाट एकदमै माहिर छन् र उनिहरु बिच गाइएको दोहोरिबाट सहजै आकलन गर्न सकिन्छ कि शिशिर भण्डारी पनि दोहोरिमा कम भने रहेनछन् ।

हेर्नुस् उक्त दोहोरि

यो पनि : बाढी पि’डि’तलाई राहत लिएर हेलिकप्टरमा सिन्धुपाल्चोक पुगिन श्वेता खड्का,लाखौको राहत (भिडियो)

सिन्धुपाल्चोक मेलम्चिमा बितेका केही दिनदेखि बा ढि ले उग्र रुप लिएसगै दर्जनौको घरबार साथै परिवारनै गु मा एको दृश्य हेर्दा अझै त्यहि पुगेर अवलोकन गर्दा कस्को मन दुख्दैन थियो होला र ।

श्वेता खड्का अहिले हेलिकप्टर लिएर नै सिन्धुपाल्चोक पुगेकि छिन् ।पि डि त परिवारलाई राहात बितरण एवंम उनिहरुको घा उ मा थोरै भएपनि म ल मपट्टि हुने उदेश्यका साथ उनी हेलिकप्टरमा त्यहा पुगेकि हुन् ।समय एकदमै कम र सहयोग र साथको छिटोभन्दा छिटो आवश्यक पर्दै गर्दा उनी हेलिकप्टरमा त्यहा पुगेकि हुन् ।

सो स्थानमा पुगेर सबै सेरोफेरि हेरिरहदा र पिडितहरुको आवाजलाई एकदमै नजिकबाट नियालिराख्दा श्वेता आफुले आफैलाई सम्हाल्न नै सकिनन् ।एकदमै कोमल मनकि श्वेताले अरुको दु ख फिटिक्कै नै देख्न सक्दिनन् ।उनी आफ्नो परिवारलाई लिएर पनि निकै भावुक छिन् र पि डा दायिक जीवन नै बेथित गर्दै आएकि थिइन तर बिजेन्द्रसग उनले दोस्रो बिवाह गरेसगै उनी अहिले सकारात्मक जिन्दगी जिउने प्रयत्नमा छिन्।

श्वेता खड्काले माझी बस्ति देखि लिएर विभिन्न बिपतका बेलामा जहिले पनि सकारात्मक भुमिका निर्वाह गर्दै आएकि छिन् ।उनको यो कामको उच्च मुल्यांकन गर्दै उनिलाई हाम्रो यश मिडिया मार्फत स-सम्मान धन्यवाद ।

हेर्नुस् भिडियो सामाग्री :

यो पनि मेलम्ची बाढीमा कल्पना दाहाल,टिका सानु र प्रदिप रोक्का पुग्दा आँखै अगाडी बगायो बस्ति,चल्यो रुवाबासी (भिडियो)

मेलम्चीका बाढी पिडितलाई राहत र सहयोग लिएर कल्पना दाहाल, टिका सानु , प्रदिप रोका, कमल सर्गम लगायतको टोलि अहिले मेलम्चीमा छ लगातार १ हप्तादेखि देशैभर परेको अविरल वर्षाको कारण अहिले नेपालको पहाडी र तराई क्षेत्रमा बाढी पहिरोले बस्न खान दिरहेको छैन ।

करिब २-३ हजार मानिसहरु यस पानीले प्रभावित भएका छन् भने धेरै घरहरु बिस्थापित हुन पुगेका छन् मेलाम्चिदेखी बाजुरासम्म र चितवन देखि गुल्मीको रिडी कालिगण्डकीसम्म अहिले भेल बगिरहेका छन् ।

जिल्ला प्रहरी कार्यालय सिन्धुपाल्चोकका अनुसार बाढीले बगाउँदा ७ जनाको मृत्यु भएको छ । मेलम्ची खोला उर्लिंदा बस्ती डुबानमा पर्नुका साथै घर र पुलहरू बगाएको छ ।बाढीमा स्थानीयहरूसमेत बगेको आशंका गरिए पनि कति बेपत्ता भए भन्ने यकिन भइनसकेको प्रहरीले जनाएको छ ।

जिल्ला प्रहरीका अनुसार अहिलेसम्म दुई पक्की मोटर बेलसहित आधा दर्जन झोलुंगे पुल र घर बगेको विवरण