शुक्रबार , अषोज ८, २०७८

ज्ञानेन्द्र शाही र उनको ड्रा’इभर दुवैलाई सु’र्खेतमा हिजो राती १० बजे नि’र्घा’त कु’टपि’ट हेर्नुहोस् भिडियो।

जेठ २९, २०७८ शनिबार 76

ज्ञानेन्द्र शाही र उनको ड्रा’इभर दुवैलाई सु’र्खेतमा हिजो राती १० बजे नि’र्घा’त कु’टपि’ट हेर्नुहोस् भिडियो।

सुर्खेतमा ज्ञानेन्द्र साहि माथी निर्घात कु’टपि’ट रातिको १० बजे करे खोलामा कु’टपि’ट भयो भन्ने खबर छ भगवान उहाँ लाई सकुशल होस् ।यो खबर हामीले सामाजिक अभियन्ता ज्वाला संग्रौलाको फेसबुक स्टाटस अपडेट बाट लिइएको हो।उहाँ लेख्नु हुन्छ,”भर्खरै ज्ञानेन्द्र शाही सरसंग कुरा भयो। एकदम न’राम्रो संग कु’टपिट भएको रहेछ ! रो’ईर’हनु भएको छ । ड्राईभरको स्थिति ला’स्टै छ रे! ज्ञानेन्द्र सर बल्लबल्ल उम्केर हस्पिटल जादै हुनुहुन्छ ! तिम्रा गु’ण्डा’राजको अन्त्य गर लाल ग’द्दारहरु !”

 

 

 

स्वास्थ्य सामाग्री वितरणका क्रम’मा वितरणका क्रममा यति बेला देशका विभिन्न दूर-दराजमा पुगीरहेका छन् ज्ञानेन्द्र शाही। यसैक्रममा केही दिन अघि उनी अहिले प्रदेश नं.४ को चितवन जिल्ला पुगेका थिए।आफू यस भन्दा अघि चितवन जिलामै आ’क्रमण भएको सम्झना गर्दै उनी भन्छन्,म आ’क्रमण भएको जिल्ला यहि हो,खै के गर्न सकिन्छ र,वैगुनीलाई गुनले मार्नु’पर्छ नि भनेर सहयोग सामाग्री समेत लिएर दिएका थिए।

 

 

 

 

काठमाडौ भन्दा बाहिर दूर-दराजमा जहाँ अक्सिजन नपुगेर अकालमै जीवन गुमाउनुपर्ने अवस्था हुन्छ त्यस ठाउँमा अक्सिजन प्लान्ट नै लगेर राखिदिने र अक्सिजन उत्पादन गर्ने उ’द्धेश्य अनुरुप यस कामको सुरुवात गरेको अभि’यन्ता ज्ञानेन्द्र शाही अहिले देशव्यापी रुपमा पहिलो कार्यक्रम लिएर अहिले खटिरहनुभएको छ। यस पश्चात् प्रदेश नम्बर एक र प्रदेश नम्बर २ मा यो सेवा विस्तार गरिने भनेर उहाँले बताउनुभएको थियो र हामी आउनेछौँ भन्दै सबैले सम्पर्क राख्न सक्नुहुनेछ भनेर पनि उहाँले बताउनुभएको थियो।

 

 

 

 

उहाँले हामी म’रेका छैनौं र हामी नम’रेसम्म दूर-दराजमा र गल्ली गल्लीमा पुगेर तपाईंका लागि तयार रहनेछौँ भन्दै आश्वासन समेत दिनुभएको थियो।दुई वर्षसम्म मेसिनको वारेन्टी रहेको र चार देखि पाँच वर्ष मेसिनले काम गर्ने र उक्त मेसिनबाट बाफ लिन पनि मिल्ने मेसिन वितरण गर्दै आउनुभएको थियो।

 

 

यतिखेरको अवस्थामा महा’मा’री फैलिएको छ र यो बेला यो देश,यो राष्ट्र,विभिन्न संघ’संस्था र अभि’यानहरूले राष्ट्र’का नागरिकहरूको जीवन बचाइरहेका छन्।तर दुखलाग्दो कुरा चाहिँ जति सरकारले गर्नुपर्ने हो त्यति नगरेको अवस्थामा आज यो देशका नागरिकहरू दूर-दराजमा छन्।सबै नागरिकहरू काठमाडौ मा मात्रै छैनन्,दूर-दराजमा पनि अक्सि’जन नपाएर,अत्याव’श्यक स्वास्थ्य सामाग्री नपाएर सैयौँ दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू प्रत्येक दिन हामीले गु’माइरहेको अवस्था छ।

 

 

 

 

यस अवस्थामा हामीले कसरी नागरिकहरूको जीवन रक्षा गर्ने,यतिखेरको समय भनेको एक-अर्कालाई विवाद गर्ने, आरोप’प्रत्यारोप गर्ने समय होइन,यतिखेरको समय भनेको सबै नागरिक मिलेर एक अर्काको जीवन र’क्षा गर्ने समय हो।त्यसकारण अहिलेको समयमा बोधीसत बिहारले देशका विभिन्न ठाउँमा खाद्यान्न तथा स्वास्थ्य सा’माग्रीहरू सहयोग तथा वितरण गरिरहेको छ।

 

 

 

यहि सिलसिलामा हामी भन्ने गर्छौं कि यो भगवान गौतम बुद्ध जन्मेको देश हो र उहाँले जहिले पनि ह’त्याहिं’सा गर्नु हुन्न भन्ने सन्देश दिनुभएको थियो। त्यही कारण आज पनि हामी सबैजना गौतम बुद्ध जन्मेको देशका नागरिकका रुपमा छाती चौडा भएको महसुस गर्ने गर्छौं।त्यसैगरी गौतम बुद्धका चेला व्हेङ गङ्सीले यो देशका धेरै भन्दा नागरिक हरूको जीवन जसरी रक्षा गर्नुहुन्थ्यो,त्यसैगरि उहाँले पनि जीवनरक्षाको निमित्त काम गर्नुभएको छ भन्दै ज्ञानेन्द्र शाहीले उहाँको मुक्त कण्ठले प्रशंसा समेत गर्नुभयो।