समाचार

६ बर्ष पहिले म,रेको मान्छेको चि,हान राति १२ बजे यसरी खनेका थिए, चि,हान खन्दाको दृश्य निकै ड,रलाग्दो (भिडियोसहित)

झापा

हजुर’हरुलाई सु’न्दा फिल्म अ’थवा मनोगडन्ते हावा कुरा जस्तो लागेपनी बास्तबमै मोरङको बेलबा’रिमा कसैले सोच्नै नसकिने घटना घटेको छ । एकाएक सबै गाउँले बिरामी पर्दै आत्मा पसेर दुख दिन थालेपछि गाउँ नै चिन्तामा परेको छ ।

करिब छ बर्ष अगाडी मृत्यु भएका जीवन राईको आत्मा हरेक बिरामीमा पसेर बोल्न थालेपछि गाउँ नै त्रसित बनेको छ ।बच्चादेखि वृद्ध सबै बिरामी परेपछी धामी ले चिन्ता बस्न सुरु गरेको तीन दिनसम्म पनि केही पत्ता नलागेपछि केही गाउँलेहरुले धामीलाई कुटपिट समेत गरेका थिए ।

चार दिन चार रात नसु’ती धामी बसेर ढ्याङ्रो बजाएपछी अन्त्यमा छ बर्ष पहिले मोटर’साइकल दुर्घट’नामा निध’न भए’का जीव’न राई’को चि’हान ख’नेर हेर्नु’पर्ने भ’नेर झा’क्रीले भने’पछी सुर’क्षाकर्मी र गाउ’ले बुद्धिजिबि सहित करिब

दुई सय मानिस’हरुले रातको 12 ब’जे चि’हान खने’र हेर्दा क’सैले नसोचेको दृश्य देखिएपछी सबै गाउले’हरुले धामी’लाई मा’फी मा’गेर सम्मान समेत गरेका छन ।

घ’टनाको स’म्पुर्ण बा’स्तबिकता र ना’लीबेली सबै गाउलेहरुले यसरी बताएका छन। हेर्नुस चिहान खनेको बिषयमा झाक्रीले सबै सत्य तथ्य आज बता’एका छन् ,तल’को भिडियोमा हेर्नुहोला :

Related Articles

Back to top button