रोचकसमाचार

बुबालाइ बृद्धआश्रममा छोड्ने छोराले भने,‘बाऊ भनेर त्यो बुडोलाई पाल्दा धर्म लाग्छ भने थुक्छु म त्यो धर्मलाई’ (भिडियोसहित)

काठमाण्डौ । आफ्नै जन्म दिने बाबुलाई सानोमा आफुलाई र आमालाई नहेरेको भन्दै छोराले वास्ता नगरेपछि अहिले उनका ती छोराका बाबु बृद्धा आश्रममा छन् । उनले दिनहुँ गेटमा अरुलाई नै भेट्न कोही आउँदा पनि आफ्ना छोराहरु आएकी भनेर बाटो हेरी बस्छन् । उमेरले ७० लागेका ती बाबु हुन् किशोर लामा । उनका दुई छोरा र एक छोरी छन् । श्रीमती पनि जिउँदै छन् । सबै परिवार हुँदाहुँदै पनि उनी बृद्धाश्रम गएका छन् ।

त्याहाँ बसेर उनले प्रत्येक दिन आफुलाई भेट्न घरबाट कोही त आउँछन् होला भन्दै गेटतिर हेरिरहन्छन् । तर उनको परिवारबाट आजसम्म न छोराछोरी गए भेट्कोलागी न त श्रीमती नै । आखिर किन ? भन्ने प्रश्न उब्जन्छन् । किन आफ्नै श्रीमानलाई बृद्धाश्रम जान बाध्य बनाईन् श्रीमतीले र छोराछोरीले बाबुलाई ? भन्ने प्रश्न उनको श्रीमती र छोरालाई गर्दा उनीहरु भन्छन्,‘त्यो उस्लाई पापको सजाय भएको हो । अझैं धेरै हुन बाँकि छ ।’ यस्तो जवाफ सुनेर सबै जना चकित नै परे ।

छोराको भनाई अनुसार किशार लामाले दुईवटी श्रीमती बिहे गरेका थिए । र सम्पत्ति सबै कान्छि श्रीमतीको नाममा गरिदिएको र आफ्नी आमालाई हेला गरेका रहेछन् । बाबु जीवित हुँदाहँदै आमाले दःखले आफुहरुलाई हुर्काएको हुनाले छोराछोरी सबैले आमालाई नै समर्थन गर्दा रहेछन् । छोराको भनाई अनुसार उनका बाबुले (किशोर) ले आजसम्म आफ्ना छोराछोरीलाई आफ्नो घरपरिवारको बारेमा नचिएको हुनाले आफुले पनि कुनै काका, बाजे, मूल घर केही पनि नचिनेको बताए ।

किशोरको छोराले मात्र नभई श्रीमतीले समेत किशोरको बृद्धाश्रमको बसाईलाई सजायको बसाई भएको बताएकी छन् । उनले रोएर मिडिया र अरुको मन जित्ने अनि माया पाईने भए आफु पनि रुँदै सबै कुरा सबै सामू बताईदिने कुरा गरिन् । उता छिमेकीहरु सबैले छोराभएको नाताले एकपटक बाबुलाई भ्ेट्न जाऊ न भन्दा‘बरु म मन्दिरका अरु गरिब भिखारी या परिवारबाट बहिष्किृत भएकाहरुको सेवा गरुला तर यो बुढाको सेवा गर्नेछैन ।’ भन्ने जवाफ दिए ।
          यो पनि

नयाँ दिल्ली: दहेज एउटा प्रचलन हो जुन समाजको लागि श्राप हो। यसको बाबजुद पनि, मानिसहरूले यस अभ्यासलाई लामो समयदेखि जीवित राख्दै आएका छन्, आज दहेज सम्बन्धी एक धेरै चौंकाउने घ टना बाहिर आएको छ। दा इजो सम्बन्धित यो घ टनाको बारेमा सुने पछि तपाईको र गत पनि उ म्लनेछ। जहाँ एक महिला केहि महिना अगाडि बिहे गरेर सासु-ससुरामा आई। सासु ससुरा आएको केही दिन सम्म सबै ठीक थियो, तर केही दिन पछि ससुरालीहरूले उनलाई दहेजको आ रोपमा केटीमाथि द बाब दिन थाले। ****सुदुर समाज ****थप भिडियो” हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस******

गाउँका सरपंच हरप्रीत सिंहका अनुसार उनका काका हरजीत सिंहकी छोरी मनजित कौरको २२ अक्टुबर २०१ 2017 मा सिमरनसँग विवाह भएको थियो। विवाहको समयमा, मनजीतका बुबाले आफ्नो स्थिति अनुसार केटाहरूलाई दहेज दिए। दहेज लिइसकेपछि केटाहरू त्यसबेला विवाह गर्न राजी भए। विवाह गर्न सहमत भएपछि, दुबैको बिवाह निकै धुमधामको साथ सम्पन भयो। विवाह सकिसकेपछि उनका ससुरालीहरूले फेरि दहेजको लागि मनजितलाई सताउन थाले।

भनिन्छ कि यो दहेजको का रण हो कि मन्जितका सासु-ससुराले उनलाई ल्याएको दिनमा उनलाई कु टपिट गर्थे। यदि मनजितका बुबा हरप्रीतले विश्वास गरे भने विवाहपछि मन्जितका ससुरालीहरूले हरप्रीतलाई आफ्नी छोरीलाई फिर्ता लैजान वा पैसा र दहेजको माग पूरा गर्न धेरै पटक बोलाउँथे। तपाईंलाई थाहा छक्क लाग्नेछ कि मञ्जित जसको साथ विवाह भएको थियो केटो सेनामा कार्यरत छ। सेनामा भए पनि केटाले आफ्नी पत्नी र बुबालाई जबरज’स्ती दहेज दिन लगाए।

छिमेकीहरुका अनुसार यो भनिएको छ कि मनजितको पति दुई दिन अगाडि उनको घरमा आएका थिए। घर आइसकेपछि ऊ आफ्नी श्रीमतीसँग झगडा गरिसकेपछि फेरि आफ्नो काममा फर्कन्छ। तर भोलिपल्ट उसकी छोरीले उनलाई बोलाएर उनका ससुराले उनलाई कुटेको बताइन्। यदि उनीहरूले चाँडै कुनै पनि मद्दत प्राप्त गरेन भने, तिनीहरू मार्नेछन्। छोरीको कुरा सुनेपछि उनका बुबा हतारिएर छोरीको घरमा पुगे।*******थप भिडियो” हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोस’******

छोरीकोको घरमा पुगिसकेपछि मनजीतका बुबा  तेत्ताको सोच्ने नसक्ने दृश्य देखेपछि बे’होस भए। मनजीतका बुबाका अनुसार उनकी छोरीको ला स स सुराको घरको लबीमा रहेको भेटियो। आफ्नी छोरीको लाबमा पसेको देखेपछि उनले पुलिसलाई घ टनाको बारेमा जानकारी गराए। त्यसपछि पुलिस घ टनास्थ लमा पुगे र म ञ्जितको ला स आ फ्नो क ब्जामा लिए र उनका पो’इलि बिरुद्ध मु द्दा हा’ले।   पुलिसमा घटनाको  रि’पोर्ट दर्ता  गराएपछि उनका त्यो  घरमा सबै घर छोडेर  भागेको छन – एजेन्सी हिन्दिबाट साभार’
***** यो समाचार को पुरा भिडियो हेर्न यहाँ तल क्लिक गर्नुहोला *****,

Related Articles

Back to top button