बिहिबार , अषोज ७, २०७८

भारतिय पत्रकार गाेस्वामिलाई १४ दिन हिरासतमा राखेर अनुसन्धान गर्न अदालतकाे आदेश

कार्तिक २०, २०७७ बिहिबार 57

भारतिय पत्रकार गाेस्वामिलाई १४ दिन हिरासतमा राखेर अनुसन्धान गर्न अदालतकाे आदेश

एजेन्सी, २० कार्तिक । भारतीय पत्रकार अर्नव गोस्वामीलाई १४ दिन न्यायिक हिरासतमा राखेर अनुसन्धान गरिने भएको छ । बुधबार मुम्बइ प्रहरीले भारतीय रिपब्लिक टिभीका प्रधान सम्पादक अर्नव गोस्वामीलाई घरबाटै पक्राउ गरी लगेको थियो ।

समाचार एजेन्सी एएनआइका अनुसार गिरफ्तारीका क्रममा आफ्नी पत्नी, छोरा र सासु–ससुरामाथि समेत पुलिसले हातपात गरेको गोस्वामीको आरोप छ ।

रिपब्लिक टीभीले अाफ्ना सम्पादक गोस्वामीलाई पहिले नै बन्द भइसकेको मुद्दाका अनाहक लागि गिरफ्तार गरिएको दाबी गरेकाे छ । जसकारण घटना विवादास्पद बन्न पुगेको हो । मन्त्रीहरू लगायत केही हाइ प्रोफाइल व्यक्तिहरुले अहिले यस घटनाप्रति निन्दा व्यक्त गर्दै सत्ताको दुरुपयोग गरेको टिभी पक्षधरहरूकाे आरोप छ ।

प्रहरीले जबरजस्ती गिरफ्तार गरेकाे बताइएकाे छ । रिपब्लिक टीभी च्यानलका केही स्क्रिनशट यतिबेला सामाजिक संजालमा भाइरल बनाएका छन्, जसमा पुलिस गोस्वामीको घरमा पसेर त्यहाँ केही झडप भएको देख्न सकिन्छ । सो भिडियोमा उनलाई भ्यानमा राखेर पुलिसले लैजाँदै गरेको समेत देखिएको छ ।

गाेस्वामीमाथि एकजना ५३ वर्षीय इन्टेरियर डिजाइनरलाई आत्महत्या गर्न बाध्य पारेको आरोप लगाइएकाे छ । अर्नवसहित दुईजनाले बाँकी रहेको रकम नदिएपछि इन्टेरियर डिजाइनरका आमा-छोराले आत्महत्या गरेकाे बताइएकाे छ ।