बिहिबार , कार्तिक ४, २०७८

आधा घण्टा अघि यस्तो तस्बिर राखेकी डा. दीपाको भयो दु’खद् नि’धन (भिडियो हेर्नुस्)

अषोज २८, २०७८ बिहिबार 82

आधा घण्टा अघि यस्तो तस्बिर राखेकी डा. दीपाको भयो दु’खद् नि’धन (भिडियो हेर्नुस्)

डाक्टर दीपाले लगातार आफ्नो यात्रा सोशल मिडियामा अपडेट गरिरहेकी थिइन्, मानिसहरूलाई प्रकृतिको सुन्दर दृश्यहरूबारे जानकारी दिँदै थिइन् । तर दीपा शर्मा वा सोशल मिडियासँग सम्बन्धित कसैलाई पनि यो अन्तिम क्ष’णहरू हुनेछन् भनेर सोचेकै थिएनन्। डा दीपा शर्मा किन्नौरको पहिरोमा उनको ज्या’न गयो।

भारत हिमाचल प्रदेशको किन्नौरमा आइतवार हृ’दय दर्द’नाक दुर्घट’ना भयो। एक लामो समय को लागि घर मा ब’न्धनबाट स्वतन्त्रता पछि, एक खुशीको समय बिताउन आएका पर्यटक पहि’रोमा परे । पहिरोमा जम्मा नौ जनाको मृ’त्यु भयो। यसमा आयुर्वेद डाक्टर दीपा शर्मा पनि थिइन् जसले आधा घन्टा अगाडि उनको तस्विर पोष्ट गरेर लेखेकी थिइन् प्रकृति बिना जिवन छैन ।

दीपा शर्मा सोशल मिडियामा धेरै सक्रिय थिइन् । उनी पहिलो पटक एकल यात्रामा गइन्। दीपाले लगातार आफ्नो यात्रा सोशल मिडियामा अपडेट गरिरहेकी थिइन्, मानिसहरूलाई प्रकृतिको सुन्दर दृश्यहरूबारे जानकारी दिँदै थिइन् । तर उनको जिवनको यो अन्ति’म यात्रा हुनेछ भन्ने कसैले कल्पना गरेका थिएनन् ।

आइतबार घट’ना हुनुभन्दा आधा घण्टा पहिला उनले ट्वीटरमा एक तस्बिर सार्वजनिक गरेकी छन् । उनले लेखिन् कि मअहिले भारतको अन्तिम बिन्दुमा उभिएकी छु, जहाँसम्म साधारण नागरिकहरूलाई जान दिइन्छ। तिब्बत यसभन्दा ८० किलोमिटर अगाडि छ, जुन चीनले ओगटेको छ।

सोशल मीडियामा दीपा शर्माको यो तस्वीर मान्छेहरूले मन पराएका छन् । यस यात्राको आनन्द उनको अनुहारमा पनि देखिन्थ्यो, तर कसैलाई थाहा थिएन कि यो अन्ति’म तस्वीर हो। सोशल मीडियामा उनका प्रशंसकहरू ३४ वर्षीया दीपा शर्माको आ’कस्मिक नि’धनबाट अचम्मित छन्।